Kiedy sięgam pamięcią wstecz co roku, od kiedy zaczęłam chodzić do szkoły, moi rodzice jeździli ze mną na wakacje nad polskie morze. Nie zarabiali kokosów, więc zawsze szukaliśmy najtańszej oferty. Znajomi namówili ich na nocleg pod namiotem, na jednym ze sprawdzonym pól namiotowych. Absolutnie trafiony wybór! Nie przeszkadzało nam spanie na materacach czy kąpanie się w wielkich łazienkach z połową pola namiotowego. Z ręką na sercu powiem Wam, że to były zawsze udane wakacje. Jednak te najlepsze, absolutnie najlepsze, które mogłabym powtarzać co roku,  to były te spędzone z M. w Grecji, na Zakynthos. Bardzo często sięgamy pamięcią do tych wakacji i dlatego postanowiliśmy sobie, że tym razem musimy zabrać ze sobą dzieciaki.

Dlaczego wakacje za granicą?

Bardzo lubię naszą Polskę i uważam (jak pewnie większość z Was), że nasz kraj jest absolutnie cudowny i wiele w nim miejsc, które zachwycają swoim urokiem. Kiedy zapytać mnie, gdzie najchętniej odpoczywam, czy spędzam urlop, zawsze odpowiem, że nad polskim morzem. Pomimo niepewnej pogody lubię je. Lubię chodzić po molo, lubię zbierać muszelki z dzieciakami, lubię moczyć stopy w potwornie zimnej wodzie. Nie ma nic lepszego niż gofry z ogromną ilością bitej śmietany i włoskie lody śmietankowo-czekoladowe. Nie wspomnę o tych malutkich straganach, gdzie kupić można dosłownie wszystko i to za grosze. Ile ja zawsze pierdół poprzywożę! Mimo tej wielkiej miłości do morza i polskiego wybrzeża, zdecydowanie bardziej pociągają mnie wakacje za granicą. Dlaczego?

Po pierwsze: WIDOKI

Spójrzcie na te zdjęcia wyżej. Zostały przeze mnie zrobione w Grecji. Czyż te wąskie uliczki, gdzie w co drugim ogródku rośnie sobie palma, nie są urocze? Ja mogłabym takimi uliczkami spacerować każdego dnia. Mają w sobie coś spokojnego, co sprawia, że odpoczywam.

Po drugie: POGODA

Musicie przyznać mi tu rację – kiedy wybieramy urlop nad polskim morzem, jedziemy trochę z duszą na ramieniu. Nigdy nie da się do końca przewidzieć pogody. Pomimo słonecznej prognozy, często natrafialiśmy na chłodne wiatry i zimne wieczory. Niejednokrotnie spędziliśmy dni siedząc z dzieciakami w wynajmowanych pokojach, bo na dworze lało. Taki urlop nie będzie udany.
Za  granicą mamy praktycznie 99,9% szans, że będzie świecić słońce i wygrzejemy się spokojnie na plaży. Każdy dzień wita nas błękitnym niebem, bez chmurki na horyzoncie. O to właśnie chodzi. Żeby w czasie urlopu naładować się tymi promieniami słońca, złapać jak najwięcej witaminy D i przywieźć do kraju boską, brązową opaleniznę, której będą nam zazdrościły koleżanki w pracy.

Po trzecie: CENY

Niestety polskie morze jest drogie. Kiedyś nie zwracała uwagi na luksusy, bo wyniosłam z domu o wiele ważniejsze wartości. Jednak kiedy pojawili się chłopcy, zaczęliśmy odrobinę więcej wymagać od miejsca, w którym będziemy nocować. A niesety wszelkie dodatki się cenią. I tak tydzień nad polskim morzem, w wynajętym apartamencie, na dzień dzisiejszy kosztowałby nas około trzech tysięcy. Nie mówię tu o wyżywieniu! To kolejny tysiąc, jak nie więcej, bo doliczyć tu trzeba wszelkie wyjścia do knajpek, lody itp. przyjemności.
Za wakacje dla naszej rodziny, za granicą z opcją All Inclusive płacę niecałe pięć tysięcy. Dla mnie tu nie ma w ogóle o czym mówić. Z ręką na sercu wolę dołożyć więcej, a mieć podane pod nos i nie musieć martwić się gotowaniem i szukaniem jedzenia na mieście. Skupiam się wtedy tylko na własnych przyjemnościach.

Po czwarte: UROZMAICENIA

Gdzie chodzicie przeważnie będąc nad polskim morzem? Na plażę, na spacer między straganami w mieścince, w której się zatrzymaliście, lub do pobliskiego pubu na piwko. Dorośli może docenią spokojne spacery przy zachodzie słońca, trzymając się w tym czasie za ręce, ale sądzę, że dzieciaki już niekoniecznie. Im w głowie tylko budki z lodami i kolorowe namioty z chińskimi zabawkami. I tak cały tydzień lub dwa!!!
Wybierając wakacje za granicą, mam możliwość dostosowania wyjazdu do swoich potrzeb, a jak wiadomo, dzieciata rodzina patrzy na to, by to głównie maluchy się nie nudziły. I tu pojawia się opcja FIGLOKLUBU, oferowana przez biuro podróży Rainbow.

Co to takiego FIGLOKLUB?

To nic innego, jak zespół animatorów (POLSKICH!), którzy zorganizują czas wolny naszym pociechom. Aktywności są różne, więc nasze dzieciaki mają możliwość poznania wielu sportów, takich jak minigolf, czy jazda na kucyku. Do tego zabawy w basenie i na placach zabaw. Zabawa w Figloklubach trwa od połowy czerwca do połowy września, 6 dni w tygodniu, a zajęcia prowadzone są kilka godzin dziennie. Zajęcia są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. A co w tym czasie robią rodzice? Mają czas choćby na kąpiel w basenie, czy opalanie na leżaku. Chwila spokoju przyda się każdemu!

Zobaczcie jakie świetne i TANIE oferty przygotowało na ten rok
biuro podróży Rainbow.
Na dodatek wszystkie z opcją Figloklubu!

COSTA DE LA LUZ, HISZPANIA – HOTEL PLAYACANELA

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 4 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Poznań
Cena: 3270 zł

HURGHADA, EGIPT – Alf Leila Wa Leila

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 8 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Poznań
Cena: 2579 zł

FUERTEVENTURA, HISZPANIA – Club Caleta Dorada

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 8 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Warszawa
Cena: 5757 zł

ZŁOTE PIASKI, BUŁGARIA – Berlin Green Park

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 8 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Warszawa
Cena: 3544 zł

ULCINJ, CZARNOGÓRA – Ville Otrant

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 8 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Gdańsk
Cena: 3683 zł

SŁONECZNY BRZEG, BUŁGARIA – Festa Gardenia Hills

Rodzina: 2+1
Długość pobytu: 5 dni
Wyżywienie: All Inclusive
Wylot: Poznań
Cena: 3557 zł

Jak widzicie oferty są bardzo interesujące. Sama zawiesiłam oko na kilku ofertach, zwłaszcza na Egipcie, który bardzo ciągnie mnie do siebie od jakiegoś czasu.
Jestem ciekawa Waszego zdania odnośnie wakacji za granicą dzieckiem. Byliście na takich? Gdzie urlopowaliście? Macie jakieś sprawdzone kierunki albo takie, które Was najbardziej kręcą i za wszelką cenę chcielibyście je odwiedzić? Podzielcie się ze mną swoim doświadczeniem w zagranicznych wycieczkach.

_________________________________________________________

więcej ofert biura Rainbow znajdziecie na stronie: r.pl

1 Comment

Leave a Reply

%d bloggers like this: