Pomimo tego, że dostaliśmy nieźle po tyłku w sprawie MDM 2018, to postanowiliśmy się nie poddawać i nadal walczymy o nasze wymarzone mieszkanie. Wszystkie wnioski są w fazie odświeżania. Mamy nadzieję, że za kilka tygodni będziemy w stanie powiedzieć, że M3 jest już w 100% nasze, a wszystkie projekty w końcu ujrzą zielone światło do realizacji.

Ale zanim to się stanie, musimy wszystko jeszcze raz dokładnie przemyśleć. Postanowiliśmy sobie, że nie będziemy podejmować decyzji pochopnie. Wolimy wstrzymać się z zakupami, niż kupować pod wpływem emocji. Zwłaszcza, że budżet na wykończenie nie będzie za duży, a do urządzenia mamy całe 56 m². Całe szczęście, jestem freakiem planowania i wszystko zawsze mam dokładnie spisane. I tak jest choćby z planowaniem naszego salonu i kuchni. Przesiedzieliśmy wiele godzin, oglądaliśmy wiele propozycji stylizacji, odwiedziliśmy nie jeden sklep z meblami i wiemy już dokładnie czego chcemy i komu zaufamy, urządzając M3.

Kuchnia z Ikea

Projektowanie to czysta przyjemność, zwłaszcza, że dokładnie wiemy, z jakich poszczególnych elementów będzie się składać nasza kuchnia. Dokładnie obejrzeliśmy zlew, fronty, blaty czy uchwyty. Robimy szczegółowe rozeznanie w jakości sprzętu, pytamy fachowców. Nic nas nie odwiedzie od naszego pierwotnego pomysłu. Co jakiś czas odpalamy kreator kuchni i przemieniamy układ. I oto, co nam wyszło do tej pory:

PROJEKT 1

kuchnia – METOD
fronty – SAVEDAL
uchwyty – MÖLLARP
umywalka – zlew wpuszczany DOMSJÖ
bateria – GLITTRAN
płyta indukcyjna – SMAKLIG
okap – podszafkowy UNDERVERK
piekarnik – BEJUBLAD
mikrofalówka – BEJUBLAD
blat – drewno – MÖLLEKULLA
całość możesz obejrzeć tutaj
Tę kuchnię projektowałam jako pierwszą. Znajduje się w niej upragniona szafa gospodarcza. Bardzo chcemy żeby kuchnia była miejscem, które kojarzy się z przytulnością, gdzie przyjemnie spędza się wspólnie czas. Gładkie fronty z połyskiem zdecydowanie odpadają.

PROJEKT 2

kuchnia – METOD
fronty – SAVEDAL
uchwyty – MÖLLARP
umywalka – zlew DOMSJÖ
bateria – ELVERDAM
płyta indukcyjna – SMAKLIG
okap – podszafkowy VINDRUM
piekarnik – BEJUBLAD
mikrofalówka – BEJUBLAD
blat – drewno – MÖLLEKULLA

całość możesz obejrzeć tutaj

Tu jak widać musieliśmy dokonać małej korekty w postaci pozbycia się szafy gospodarczej. Chcąc mieć typowy okap, musieliśmy ciut poprzesuwać meble i dostosować je odpowiednio do umiejscowienia względem wywiewu. Nie wiemy czy wolimy bardziej typowy wyciąg, czy ten podszafkowy. Nie mamy za dużego porównania w użytkowaniu.

PROJEKT 3

kuchnia – METOD
fronty – SAVEDAL
uchwyty – MÖLLARP
umywalka – zlew wpuszczany DOMSJÖ
bateria – RINGSKÄR
płyta indukcyjna – BEJUBLAD
okap – podszafkowy UNDERVERK
piekarnik – BEJUBLAD
mikrofalówka – BEJUBLAD
blat – drewno – MÖLLEKULLA

Ten projekt chyba jest najlepszy pod względem logistycznym. Okap ponownie zaprojektowaliśmy w formie podszafkowej, tym samym uniknęliśmy różnych odcieni komina i szafek i zyskaliśmy dodatkowe miejsce na przechowywanie. Udało nam się dorzucić dwie szafki otwarte, które z powodzeniem mogą służyć jako miejsce na przechowanie książek kucharskich czy cieszących oko ozdób.

WASZE ZDANIE

Bardzo ciekawa jestem Waszej opinii na temat naszych projektów. Z chęcią usłyszę wszelkie za i przeciw. Jakiekolwiek sugestie również przyjmiemy i rozważymy. Jeśli jesteście posiadaczami kuchni z Ikea, tym bardziej odzywajcie się do nas. A może tak, jak my planujecie jej zakup? Na co zwracacie uwagę?

Dajcie znać w komentarzach, który projekt powinniśmy wybrać! 

6 komentarzy

  1. Aleksandra Kujałowicz Reply

    Na pewno zwróć uwagę na obsługę piekarnika – czy po wyjęciu gorącego naczynia będziesz miała blisko miejsce na odstawienie?

  2. Generalnie nie przepadam za białymi kuchniami- kojarzą mi się z salą przyjęć w szpitalu. Dla mnie stół w kuchni to podstawa!

Leave a Reply

%d bloggers like this: