Jeśli jeszcze rok temu, ktoś zapytałby mnie, czy zrobiłabym sobie sesję ciążową, to z pewnością powiedziałabym, że NIE, NIE MA TAKIEJ OPCJI! Nie miałam ochoty za kilka lat patrzeć na siebie i narzekać na te wszystkie nazbierane zbędne kilogramy. Ale kiedy dowiedziałam się, że nasza ulubiona fotograf Asia, będzie w tym samym czasie co my nad morzem, ani sekundy nie wahałam się, by napisać do niej i na taką sesję ciążową się umówić. I oto efekt naszej współpracy.

Dlaczego zdecydowałam się na sesję z ciążową na plaży?

Odpowiedź jest chyba prosta – chciałam mieć piękną pamiątkę z tego czasu. Niby banalne, ale chyba tak naprawdę nie potrzeba jakiegoś konkretnego powodu, by zdecydować się na taką sesję zdjęciową. Moje przeczucie, że to może być właśnie to, czego jeszcze chcę od tej ciąży wzięło górę. To zdecydowanie moja ostatnia ciąża (do tego z upragnioną od zawsze córeczką w brzuchu) i chciałam ją uwiecznić. Do tej pory nie mieliśmy takich pamiątek. Wcześniej myślałam, że nigdy tego nie zrobię. Bardzo nie lubię stać przed obiektywem, bo jestem niestety z tych osób, które nie akceptują swojego wyglądu na tyle, że jedyne zdjęcia na których jestem, to fotki właśnie na tego typu rodzinnych sesjach. I w takim klimacie też chciałam żeby ta sesja była zachowana. Nie chciałam typowego pozowania z brzuchem i wyginania się na wszystkie strony. Chciałam widzieć na zdjęciach miłość w naszej rodzinie i oczekiwania na jeszcze jednego jej członka. Chciałam uwiecznić radość naszych chłopców z faktu, że są nad polskim morzem. Chciałam widzieć na zdjęciach niecierpliwość oczekiwania na naszą córeczkę przez mojego M. I chyba nam się to udało. Żadne zdjęcie nie jest sztuczne, na każdym są mega emocje. Teraz pozostało mi jedynie zastanowić się w jakim formacie je wszystkie wydrukować.

Sesja ciążowa na plaży – jak się do niej przygotować?

Na sesję na plaży warto zabrać ze sobą koc plażowy, jakieś poduszki w klimacie marynarskim, czy muszle, kapelusze słomkowe dla dzieci, opaski, wiaderko + łopatkę, bańki mydlane, balony wypełnione helem. Jednym słowem wszystko, co nam się kojarzy z morzem i na co tylko mamy ochotę. Sesje plażowe nie są przepełnione w gadżety, mają być proste same w sobie. Zdjęcia rodzinne mają ukazywać więzi między rodzicami i dziećmi, zabawę i chwile czułości.
Stroje dla całej rodziny obecnej na sesji najlepiej przygotować takie, aby pasowały do siebie kolorem i wzorem. Wedle uznania – mogą być stroje w mocnych kolorach (czerwień, granat itd.), lub pastele (mięta, błękit, pudrowy róż itp.). Nie musi być każdy z członków rodziny w takim samym kolorze, nie chodzi mi o to, aby wszyscy mieli jednakowe koszulki, ale ważne aby te kolory pasowały do siebie, aby dominowały w strojach całej rodziny 2-3 kolory (np. biel, niebieski i czerwień, mama może mieć sukienkę błękitną, tata białą koszulę i spodnie niebieskie, synek czerwone spodnie i koszulkę błękitną, córeczka białą sukienkę albo spódniczkę białą i czerwoną bluzeczkę). Dżinsy, zwiewne długie sukienki (długie prezentują się lepiej niż krótkie), koronki, tiule mile widziane. Pięknie wyglądają dziewczynki w tiulowych spódniczkach.
Ważne jest by pamiętać, że sesja jest na plaży i może wiać wiatr – coś cieplejszego warto mieć w torbie, szczególnie dla dzieci. Okulary przeciwsłoneczne też można zabrać – przy mocnym słońcu mogą się przydać do kilku ujęć.

WAŻNE!
W osobną torbę koniecznie spakujcie: ręcznik kąpielowy, dodatkowe spodnie,
koszulkę, a nawet bieliznę.

A oto nasza sesja ciążowa na plaży

A tak to wszystko się skończyło

zdjęcia: Joanna Zielińska

Jeśli szykujesz się do sesji zdjęciowej z noworodkiem,
polecam przeczytać najpierw ten wpis >>> KLIK <<<

Leave a Reply