Remont w łazience planuję od dłuższego czasu. Pinterest został przeze mnie przeszukany wzdłuż i wszerz. Niestety to, co widziałam, zdecydowanie za bardzo przekraczało nasze możliwości finansowe. Nie chcieliśmy wielkich zmian. Postawiliśmy raczej na “renowację zabytków” niż “stawianie od nowa“. Znalezienie idealnych dodatków okazało się nie lada wyzwaniem. Pomimo tego, że IKEA dysponuje wielkim asortymentem dodatków (i na każdą kieszeń), nie znaleźliśmy takich, które by pasowały do naszej łazienki. A jak czegoś nie możesz mieć, to sobie to zrób! I tak oto postanowiłam ODMIENIĆ WIESZAKI ŁAZIENKOWE w jeden z najprostszych sposobów jakie znam. 

Potrzebne nam będą:

  1. wieszaki
  2. spray koloryzujący – u nas Śnieżka – efekt miedzi
  3. stare gazety do zabezpieczenia podłoża
  4. śrubokręt – do otwierania spray’u

jak odmienić wieszaki łazienkowejak odmienić wieszaki łazienkowejak odmienić wieszaki łazienkowejak odmienić wieszaki łazienkoweDSC_0401

Wykonanie:

Jeśli dopiero co kupiłaś wieszaki, to połowa pracy już za Tobą – wystarczy wyjąć je z opakowania i rozłożyć na gazetach, jeśli jednak postanowiłaś odmienić wygląd wieszaków, które masz na ścianach, po prostu je odkręć i rozkręć na części pierwsze.

Gazety rozłóż na dużej powierzchni. Najlepiej będzie używać spray’u na zewnątrz, bo możesz mi wierzyć, strasznie śmierdzi!

Wstrząśnij mocno spray’em kilkakrotnie. Otwórz i skieruj na wieszaki. Wystarczy kilka naciśnięć by uzyskać stuprocentowe pokrycie kolorem.

Wieszaki są suche po około dwóch godzinach i możecie pokusić się o nałożenie kolejnej warstwy koloru. Mi jednak wydawało się, że nałożyłam wystarczająco więc zostawiłam dla pewności wieszaki na 24 godziny do wyschnięcia całkowitego i powtórzyłam spray’owanie z drugiej strony. Zamalowałam także śrubki, które są wkręcane w wieszaki, by za bardzo się nie wyróżniały.

jak odmienić wieszaki łazienkowe jak odmienić wieszaki łazienkowe jak odmienić wieszaki łazienkowe

I oto efekt końcowy!

jak odmienić wieszaki łazienkowe jak odmienić wieszaki łazienkowe

Prawda, że to bardzo prosty sposób?
Używaliście kiedyś tego typu spray’u?

Co byście za jego pomocą jeszcze odmienili?

8 komentarzy

  1. MamaGamma Reply

    Fajny pomysł :) Chyba podpatrzę i wypróbuję w naszym domu.

  2. Fajna sprawa z takim sprayem! :)
    Efekt godny uwagi.

Leave a Reply

%d bloggers like this: