Od kiedy sięgam pamięcią, na Dzień Babci i Dziadka zawsze robiło się prezenty własnoręcznie. Jako dziecko lubiłam wszelkie robótki ręczne. Zawsze skrupulatnie wycinałam serduszka, rysowałam kwiatki, kolorowałam laurki. Kiedy dorosłam, laurki zamieniły się na kupne kartki, bukiety żywych kwiatów. Zatęskniłam ciut za robótkami ręcznymi, aczkolwiek teraz kredki zamieniłam na elektroniczne pędzle, a papier kolorowy na różnorodne tekstury.

Większość osób zapytana z czym kojarzy im się Babcia czy Dziadek, powiedzą, że z jakąś potrawą – z pierogami, z ciastem, z pysznymi obiadami. Ja nie mam takich wspomnień. Nie kojarzę żadnych babcinych smaków. Jest jednak w mojej Babci coś, co cenię o wiele bardziej niż posiłki – to wsparcie i pomoc. Zawsze. Nigdy nie powiedziała mi  NIE. Kiedy nie miałyśmy się gdzie podziać z moją mamą – przygarnęła nas. Kiedy potrzebowałam pomocy przy opiece nad dziećmi – była na każdy telefon. Nawet w remoncie mieszkania była gotowa nam pomóc. To ona nauczyła mnie robić torty. Nawet powiedziała jak kładzie się tapetę. I zna chyba odpowiedź na każde pytanie. Jest najlepszą, jaką mogłabym mieć.

Dziadka straciłam o wiele za wcześnie. Był abolutnie najlepszym człowiekiem świata. Gdyby mógł, uchyliłby swojej rodzinie nieba. On był tym czymś, co scalało rodzinę. I choć moja mama wspomina go jako momentami surowego wychowanka żołnierskiej szkoły, który wymagał posłuszeństwa również w domu, to ja widziałam w jego oczach tylko miłość. Do dziś wspomina się Go z szacunkiem. Jego brak spowodował, że w sercach każdego z nas wypalona została za wielka dziura. Na szczęście wiemy, że patrzy na nas i pomaga z góry jak tylko potrafi. Kto jak nie On, potrafi wstrząsnąć kim trzeba, by wesprzeć najbliższych.

Dziś nie potrafię już tak rysować jak kiedyś, nie mam też tyle czasu i chyba nawet wyrosłam już z tego. Jednak nigdy nie jest za późno, by okazać swojej Babci uczucia, dlatego zrobiłam plakaty, które z czystym sumieniem bym jej dała.

pobierz plakaty
Najukochańsza Babcia / najlepsza Babcia na świecie / Kocham Cię Babciu

 

pobierz plakaty
najlepszy Dziadek na świecie / Najukochańszy Dziadek / Kocham Cię Dziadku

Plakaty jak zawsze dostosowane są do druku w formacie A4.

Sami przyznacie, że jest to świetny prezent z okazji Ich święta, prawda?
Wystarczy pobrać wybrany przez siebie plakat, wydrukować, a potem oprawić w ramkę i zapakować. Myślę, że niejednej babci czy dziadkowi poleci łezka na widok takiego prezentu. 

Pamiętajcie, by plakaty drukować w jak najlepszej rozdzielczości.

Leave a Reply