Ja i M. mamy na tyle hopla na punkcie naszych chłopców, że uchylilibyśmy im nieba, byle spełnić ich marzenia. Może jest to w jakiś sposób rekompensata za to, że sami tak nie mieliśmy dogadzane… Zawsze kieruje nami zasada – byle chłopcy byli szczęśliwi. I tak doszliśmy do momentu, kiedy zaczynamy planowanie pokoju z motywem kosmosu dla naszego 9-letniego chłopca, który jeszcze niedawno miał nad łóżkiem wielką girlandę z Batmanem. 

Bardzo podoba mi się, że staramy się nadążyć za tym, czym aktualnie interesują się nasi chłopcy. Jeszcze niedawno przyklejaliśmy wesołe zwierzątka z dżungli albo Zygzaka McQueen, potem była chwilowa faza na Batmana, marzenie o tapecie z motywem LEGO, a dziś przyszedł czas na poważne tematy, jak budowa kosmosu i podbój planet!

Mega mi się podoba takie zmienianie od czasu do czasu dekoracji i szczerze powiem, że nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli w końcu chłopcom zaprojektować ich pokój. Czuję, że to dopiero tam puści wodze nasza wyobraźnia. A wszystko trzeba będzie dostosować do DWÓJKI chłopców! A jak to przeważnie bywa, nasi panowie nie mają takich samych zainteresowań, więc wyzwanie będzie podwójne. Jeden kocha lego i kosmos (póki co), a drugi interesuje się mapą, uczy się stolic i flag państw świata i najchętniej rozmawiałby z nami po angielsku.

Namiastka własnego pokoju

Jak zapewne wiecie, nasi chłopcy mieszkają z nami w jednym pokoju. I możecie pomyśleć, że absolutnie zwariowaliśmy dokładając tam wkrótce noworodka, ale zaskoczę Was – oni mają ogrom miejsca w tym pokoju tylko dla siebie, a maluszek na początku będzie potrzebował tylko małe łóżeczko. Wcale nie przeszkadza nam, że chłopcy bawią się na środku dywanu, kiedy my oglądamy coś w telewizji i nie mieliśmy problemu ze zorganizowaniem miejsca do nauki dla Tobiasza. Możemy uważać się za mistrzów planowania przestrzeni!

Ale głównym miejscem, które bardzo lubią chłopcy, jest ich piętrowe łóżko. I to właśnie koło tego łóżka chcemy zagospodarować ściany tak, by dały każdemu z chłopców spełnienie ich hobby i zainteresowań. Na pierwszy rzut pójdzie górne piętro – Tobiasza.

Pokój z motywem kosmosu

Fajne jest to, że łóżko piętrowe idealnie dzieli przestrzeń na pół. To daje nam możliwość wymyślenia oddzielnych stref dla każdego z chłopców. Kiedy zauważyliśmy, że Tobiasz interesuje się budową kosmosu i planetami, nie wahaliśmy się długo. Szybko doszliśmy do porozumienia, że w tym roku na urodziny całkowicie odmieniamy jego strefę.

PLAN:

  1. tapeta z motywem planet i gwiazd – DEKORNIK
  2. pościel z motywem planet – Allegro
  3. lampka w kształcie księżyca – UNKY
  4. drewniane półeczki na ulubione książki – IKEA
  5. złote naklejki w kształcie gwiazd – DEKORNIK

Do zagospodarowania mamy dwie ściany – jedną wzdłuż łóżka, na której planujemy przykleić tapetę i przykręcić półki z książkami i tę za głową Tobika, gdzie na białej ścianie zawiście duża lampa w kształcie księżyca, a wszystko ozdobią złote gwiazdki.

Na szczęście do kwietnia, kiedy to na urodziny będzie wielkie WOW zostało nam trochę czasu, ale już dziś zaczynamy kolekcjonowanie prezentów. Dlatego na naszym Facebooku i Instagramie prosiłam Was o to, byście doradzili mi w kilku kwestiach. To głownie tam będziecie mogli śledzić postępy z prac remontowych. Mamy dwa miesiące na realizację wszystkich planów.
Czy się wyrobimy? MUSIMY!

PEŁNĄ REALIZACJĘ POKOJU Z MOTYWEM KOSMOSU ZOBACZYCIE —> TUTAJ <—

Leave a Reply