Jest wrzesień. Po pół roku siedzenia z dzieciakami w domu, w końcu my – rodzice – mamy możliwość “odpocząć” od swoich pociech i wysłać je do szkół i przedszkoli. Nie przypadkowo jednak umieściłam słowo odpocząć w cudzysłowie. Bo czy w przypadku, kiedy ma się choćby dwoje lub troje dzieci i każde z nich zalicza inną placówkę na inną godzinę, można odpocząć? Prawdziwy rollercoaster dopiero przed nami!

Niech tylko zaczną się zebrania, sprawdziany itp. Sama mam w domu dwóch uczniów i podejrzewam, że lista zadań i sprawdzianów, jakie przyjdzie nam zapisywać w kalendarzu z miesiąca na miesiąc, będzie tylko rosła. Nie wspomnę o niekończącej się liście rzeczy do zrobienia przeze mnie i mojego męża. Ta jesień jest dla nas wyjątkowo aktywna i zapracowana. Mamy tyle na głowie, że musimy zapisywać najdrobniejsze wydarzenia, żeby się nie pogubić.

Choćby wczoraj – oboje pomyliliśmy daty wizyt u fryzjera! No wstyd jakich mało. Nie chcemy, by to się powtórzyło! A już na pewno nie mamy zamiaru dać plamy w szkole chłopców. No, bo przyznajcie mi rację, ale to głównie rodzice pamiętają o tym co trzeba przynieść (na jutro), a nie nasze dzieci.

Dlatego stworzyłam elastyczny kalendarz, a właściwie planner,
który każdy z nas będzie mógł dostosować do siebie i swoich domowników.

Pobieracie RAZ, a uzupełniacie sobie dowolnie!

planner

POBIERZ ELASTYCZNY PLANNER

INSTRUKCJA OBSŁUGI:
1. Na samej górze wpisujecie nazwę miesiąca, np. wrzesień
2. W pionowej rubryce wpisujecie dni tygodnia (poniedziałek, wtorek itp.)
3. W żółtej, poziomej tabelce wpisujecie członków waszej rodziny

Informacje techniczne:

 • planner przystosowany jest do druku w formacie A3 (da Ci to więcej miejsca w tabelce na pisanie – różnicę pokazałam na stories na IG)
 • polecam druk na grubym papierze – jeśli takiego nie masz, idź do drukarni
 • planner stworzony jest do darmowego pobierania
 • polecam wydrukować sobie od razu 12 kartek na cały rok i poprosić o bindowanie na kółkach, co ułatwi powieszenie plannera w widocznym miejscu, choćby przy biurku
 • każdy planner ma 31 dni, by przez przypadek w żadnym miesiącu nie zabrakło Ci miejsca do pisania
 • jeśli będziesz używać plannera i pokazywać go publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie mnie na zdjęciu na Instagramie (@mduszynska_)

  Jeżeli wpis Wam się podoba, udostępnijcie go dalej! 

  Jeśli szukasz innych wpisów z grafiką do darmowego pobrania, odsyłam Cię do działu GRAFIKA.
  Znajdziesz tam m.in. plany lekcji, listy “to do”, czy inne plannery ułatwiające organizację czasu.

Leave a Reply