No i jeszcze kilka dni i rozpocznie się ten piękny okres macierzyństwa – kiedy dzieci oddelegujemy do placówek i mamy spokój i ciszę. Mi w tym roku cisza nie bardzo jest dana z racji noworodka w domu, ale przecież jedno dziecko w mieszkaniu, jest zdecydowanie lepsze niż cała trójca, więc i tak nie mam na co narzekać. Na blogu dostępnych jest już kilka wzorów planów lekcji, ale kiedy zobaczyłam grafikę z leniwcem, wiedziałam, że musi z niego powstać kolejny plan lekcji. I jak się okazało, to wzór absolutnie na topie w tym roku!

Nie wiem jak Wasze dzieci, ale nasz starszy syn zdecydowanie nie może doczekać się, kiedy spotka swoich kolegów i podzieli się z nimi wrażeniami z wakacji. No bo przecież kto by cieszył się z kolejnego roku nauki ;) Ważniejsze są znajomości!

U nas ten rok szkolny to trochę przełomowy rok. Tobik zaczyna ostatnią klasę nauczania początkowego, Tomasz zaczyna zerówkę i będzie szykowany do pójścia do szkoły, urodzi się mała T., która z pewnością zawładnie na różowo naszym dotychczasowym (wydawać by się mogło) spokojnym życiem. Nadejdzie czas, kiedy na nowo będziemy musieli nauczyć się organizować czas. Zaprowadzanie chłopców, odbieranie ich z noworodkiem we wózku, przejazdy autobusem w tłumie dzieci z wielkimi plecakami, w ogóle nie zwracającymi uwagi na matkę z maluchem… Logistyczny koszmar. A gdzie tu mowa o robieniu lekcji czy zawożeniu na zajęcia dodatkowe. Mam lekkiego stresa, ale wierzę, że jednak we dwójkę z M. damy jakoś radę. Chwała Bogu za urlop tacierzyński – dwa tygodnie nie będę się przejmować niczym, jak dochodzeniem do siebie po porodzie i opieką nad małą. Szybko dziewczyna będzie musiała się wpisać w nasze życie z porami karmienia ;)

Ale do rzeczy…
Ja nie narzekać tu przyszłam, tylko by dać Wam nowy plan lekcji!

PLAN LEKCJI Z LENIWCEM

Plan lekcji wykonany jest w dwóch wersjach: z kwiatkami, które z pewnością bardziej spodobają się dziewczynkom,
oraz z górami i księżycem, wersja chyba bardziej dla chłopców.
Ja chyba sercem jestem bliżej wersji chłopięcej (chyba dość mocno przesiąknęłam męskim światem i dlatego teraz wszelkie babskie akcenty jeszcze są dla mnie poza zasięgiem).

pobierz plan lekcji z kwiatkami – POBIERAM
pobierz plan lekcji z górami – POBIERAM

Informacje techniczne:

  • plan lekcji przystosowany jest do druku w formacie A4
  • plan lekcji stworzony jest do darmowego użytkowania
  • plan lekcji stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie go używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu

A jeśli macie ochotę na inny plan lekcji, odsyłam Was do tych wpisów:

PLAN LEKCJI Z JEDNOROŻCEM / PLAN LEKCJI Z KOSMOSEM

—> KLIK <—

plan lekcji

PLAN LEKCJI Z MONSTERĄ / PLAN LEKCJI Z ŁAPACZEM SNÓW /
PLAN LEKCJI Z PTASZKAMI

—> KLIK <—

Jeżeli wpis Wam się podoba, udostępnijcie go dalej albo oznaczajcie nas na zdjęciach na Insta (@tomitobi_com)

Miłego planowania roku szkolnego!

Leave a Reply