Halloween już wkrótce, więc nie ma się co dziwić, że w sklepach pełno jest ozdób w kształcie szkieletów, duchów czy czarownic. Niestety jeśli zliczyć ogólny koszt zakupu wszystkich niezbędnych bibelotów, nasz rodzinny budżet ucierpi bardzo. Dlatego ja, zwolenniczka tanich i praktycznych ozdób, postanowiłam w tym roku zrobić swoje własne halloweenowe dekoracje. Przyszła kolej na nietoperze! Mój starszy syn jest nimi zachwycony i już zapowiedział mi, że nie ściągnie ich już nigdy!

A przecież nie ma piękniejszej pochwały dla matki, niż zachwyt nad wykonaną pracą własnego dziecka, prawda? A i wykonanie jest dziecinnie łatwe. W zasadzie nie widzę żadnych przeciwskazań, żeby takie nietoperze zrobić z dzieckiem. Myślę, że nawet, jeśli nasza pociecha nie do końca radzi sobie z nożyczkami, to takie zajęcie będzie dla niego świetną zabawą, a my spędzimy razem trochę czasu. Założę się, że nawet te nieperfekcyjnie wycięte nietoperze będą się naszym maluchom niesamowicie podobać.

Potrzebne rzeczy:

  • nożyczki
  • czarny brystol
  • szablon nietoperza
  • taśma klejąca dwustronna

nietoperze diy na halloween

szablon nietoperza – pobierz

Sposób przygotowania:

Jak widzicie szablon to tylko połowa nietoperza. Nie jest to pomyłka, a celowe działanie. Otóż zginamy kawałek czarnego papieru i do zgięcia przykładamy nasz wycięty szablon nietoperza. Możecie go sobie odrysować, możecie też – tak jak ja – po prostu go przyłożyć i ciąć po krawędzi. Po rozłożeniu nasz nietoperz będzie wyglądał jak żywy. Na koniec wystarczy tylko wybrać sobie miejsce i przykleić nietoperze do ściany.

Zabawa murowana! 

nietoperze diy na halloween

Jak Wam się podobają?
Myślę, że idealnie wpasują się do
bannerów na Halloween,
które będą równie świetną ozdobą
na nie jedno upiorne przyjęcie.

8 komentarzy

Leave a Reply

%d bloggers like this: