Tegoroczne lato daje się wszystkim we znaki. Najpierw tygodniowe opady deszczu, później kilka dni ogromnych upałów, które ledwo znosimy. Nie cierpię lata. Zdecydowanie lepiej czuję się przy niższych temperaturach więc za wszelką cenę szukam sposobu na ochłodzenie się. Wpadłam więc na pomysł, żeby zrobić domowe lody. Wyszły lepiej niż się spodziewałam! 

Zrobienie domowych lodów zawsze kojarzyło mi się z dość długim procesem przygotowania, szukaniem owoców, miksowaniem, aż masa nie stężeje i tym podobne. Wczoraj jednak tak bardzo chciało mi się lodów, że postanowiłam wziąć sprawę w swoje ręce. Przeszukałam całą lodówkę i jedyne co znalazłam, to końcówka malin, kilka borówek i jogurt naturalny. WYSTARCZYŁO! Z tych trzech składników powstały NAJLEPSZE DOMOWE LODY na świecie!

NAJLEPSZE DOMOWE LODY NA ŚWIECIE

Składniki:
– jogurt naturalny
– maliny
– borówki
– odżywka białkowa (waniliowa)

Sposób przygotowania:
Kiedy zabrałam się za robienie lodów, nie przypuszczałam, że to może być tak proste, że dziecko by sobie z tym poradziło. Wsypałam maliny i borówki do miski i delikatnie rozgniotłam. Do jogurtu dodałam odrobinę waniliowej odżywki, by nadać lodom trochę smaku i słodyczy – zdrowej!
Reszta w zasadzie jest kwestią popuszczenia wodzy wyobraźni. Swoją owocową “papkę” dodałam na samo dno foremki i zalałam ją jogurtem. Lody robiłam koło południa, a popołudniu były już gotowe!

DSC_0734 DSC_0735 DSC_0736 DSC_0737 DSC_0739 DSC_0740DSC_0745 DSC_0749 DSC_0750-horz DSC_0761 DSC_0763 DSC_0767

foremki – IKEA

Polecam również lody ze zmiksowanym mango i jogurtem naturalnym z dodatkiem mleczka kokosowego! Niebo w gębie! Serio, musicie spróbować. Kuszące wydają mi się jeszcze lody z dodatkiem soku cytrynowego – coś jak zamrożona lemoniada. Oj wydaje mi się, że wersji owocowych jest mnóstwo. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i ewentualne zapasy w sklepie.

Ciekawa jestem, jakie są Wasze ulubione lody?

2 komentarze

  1. Super! Nie to co dzisiejsze lody, sama chemia…

Leave a Reply

%d bloggers like this: