Ja nigdy nie byłam orłem w matematyce. Od zawsze twierdziłam, że mam umysł typowo humanistyczny! I tej wersji będę się trzymać do końca życia. Wolę języki obce, pisanie i czytanie, niż liczenie cyferek. Dacie wiarę, że w pierwszej klasie liceum byłam nawet zagrożona z matematyki po pierwszym semestrze? 
Moje dzieci są moim całkowitym przeciwieństwem – wolą cyferki! Zaciągnąć ich do kolorowania to sztuka! Robótki ręczne to zło, którego starają się unikać jak ognia. Dlatego postanowiłam wykorzystać współpracę z firmą edukatorek, by pomóc moim dzieciom lepiej poznać świat cyfr. 

Nie od razu Rzym zbudowano, dlatego zaczęliśmy od podstaw, jakimi jest zapoznanie się z cyframi z pierwszej dziesiątki oraz stopniowe dodawanie do dziesięciu. W przypadku starszaka poszliśmy o krok dalej i dodajemy do dwudziestu. Jednak nie samym dodawaniem żyje człowiek. Wprowadzamy od jakiegoś czasu również odejmowanie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że jest to o wiele trudniejsza matematyka ;)

Żeby jednak nie być rodzicem, który stoi nad dzieckiem i z linijką czeka na poprawnie rozwiązane zadania, postanowiliśmy, że do matematyki podejdziemy na spokojnie. Wręcz zaczniemy się nią bawić – i w przypadku edukatorka i magnetycznych drewnianych cyferek jest to zabawa dosłowna.

edukatorek DSC_0067 DSC_0073

Do dyspozycji mamy po kilka takich samych cyferek i znaki matematyczne, jak plus, minus, mnożenie czy dzielenie oraz znak równości. Pozwoli nam to, w przypadku starszych dzieci, na formułowanie prostych zadań matematycznych.

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają magnesy! A dlaczego nie połączyć zabawy, nauki i magnesów w jedno? Edukatorek to wszystko połączył!

edukatorek drewniane cyfry magnesy DSC_0090 DSC_0093 DSC_0102 DSC_0104 DSC_0106

ZESTAW ZAWIERA:
– 85 szt. magnesów ( cyfr oraz symboli matematycznych),
– drewnianą skrzyneczkę, w której można przechowywać magnesy.

WYSOKOŚĆ POJEDYNCZEJ SZTUKI: ok. 4 cm

WAŻNE:
Do produkcji wykorzystuje się tylko naturalne materiały, głównie drewno, a do ich pokrycia nietoksyczne farby i lakiery na bazie wody. Opakowania wykonane są z makulatury.

Jeśli nie macie więc pomysłu na zachęcenie dzieciaków do matematyki, te magnesy to idealne rozwiązanie.

drewniane magnesy kupicie TU

/ wpis powstał przy współpracy z firmą Edukatorek

Leave a Reply