Czy wiesz, co się stanie, gdy dziecięca wyobraźnia spotka na swojej drodze dobrze napisaną, wciągającą książkę? Z tego spotkania może wyniknąć tylko jedno: wspaniała pasja, która będzie trwała przez całe życie! A co jeśli powiem Wam, że istnieją książki, których wcale nie trzeba czytać, a które równie mocno potrafią uruchomić wyobraźnię naszego dziecka? Słyszeliście kiedyś o KREATYWNYCH KSIĄŻKACH? Nie dość, że to tanie książki, to jeszcze przynoszą zabawę dla wiele godzin, a nawet dni. 

Koniec z zakazami: „Nie plam! Nie zaginaj rogów! Nie rzucaj w kąt!”. Teraz można mazać, bazgrać, kleić i robić dużo bardziej szalone rzeczy, aż powstanie dzieło sztuki. Teraz to nasze dziecko możne stać się autorem i artystą, wykorzystując cały swój twórczy potencjał.
Kreatywne książki to zachęta dla (jeszcze) nieczytających i dla tych, którzy od zadrukowanego papieru wolą świecący ekran. To coś więcej niż zszyte kartki i okładka – to absolutna nowość dla dzieci, młodzieży i tych, którzy zawsze swą ulubioną książkę mieli ochotę potraktować indywidualnie. Tu każda strona woła: „Napisz mnie, narysuj, stwórz!”.

tanie książki

Obok tych książek nie sposób przejść obojętnie. Nasze dziecko może stać się współautorem “nieksiążki” i to tylko od niego zależy, co znajdzie się na każdej kolejnej stronie. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie – kreatywne książki to dziwne książki (bo nie potrzebują Wi-Fi do działania)Ta książka działa na baterie słoneczne.
Przygoda z kreatywnymi książkami zaczyna się powoli, jednak kiedy nasze dziecko ukończy kilka początkowych (zawsze bardzo łatwych zadań) zechce zabierać ją zawsze ze sobą i niszczyć gdziekolwiek jest – w drodze do szkoły lub pracy, podczas podróży, w samolotach i środkach komunikacji miejskiej, w miejscach publicznych, na szczycie góry czy brzegu jeziora, utrwalając swoje emocje, wrażenia i obserwacje z otaczającego świata.
“Nieksiążka” nauczy Twoje dziecko myśleć nieszablonowo, wskaże nowe kierunki, którymi może podążać. Może stworzyć swoją osobistą planetę lub wcielić się w wymyśloną przez siebie postać. Nie ominą go także takie zadania, jak na przykład opisanie swojego porannego śniadania, zmniejszenie strony do minimalnych rozmiarów lub rozwiązanie tajemniczej zagadki. Ważne, by postępować zgodnie z instrukcjami, a potem… wszystkie chwyty dozwolone. A co lepsze – Twoje dziecko możesz także zaprosić przyjaciół do wspólnej zabawy! Dobra zabawa i śmiech przy tworzeniu gwarantowany!

W kreatywnych książkach nic jest takie, na jakie się wydaje! Jak widać tania książka wcale nie musi być nudna!

Jak Wy zapatrujecie się na tego typu książki?
Eksperymentowaliście z nimi?
A może zamiast dzieciom, kupujecie je dla siebie?

6 komentarzy

  1. Znam te książki z okładek, co jakiś czas gdzieś, któraś mi mignie. Skusiłaś mnie opisem, chcę “zniszcz ten dziennik” i “mapy”

    • Posiadamy obie i z ręką na sercu polecam! Do tego “zniszcz” dostępny jest w wersji mini ;)

Leave a Reply

%d bloggers like this: