Pamiętam, że jak byłam mała, miałam w jednej ze swoich szuflad niemałą kolekcję kartek pocztowych. Nie miałam zielonego pojęcia od kogo one były i czy ktokolwiek w mojej rodzinie je kolekcjonował, ale bardzo mi się one podobały. Najbardziej lubiłam kartki, które wyglądały jak małe portrety dziewczynek. Jakby malowane akwarelami. Przeważnie każda z nich tuliła jakiegoś pluszaka. Niestety z biegiem lat kartek ubywało, a obecnie nie mam ani jednej. Szkoda, bo byłyby z nich świetne ozdoby do pokoju Tosi. Może czas wrócić do starych tradycji i zacząć wysyłać od siebie coś więcej niż tylko skopiowany w internecie tekst?

Jeszcze kilka lat temu dostawałam kartki z okazji Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy z życzeniami zdrowia i pomyślności. Niestety z czasem przychodziło ich coraz mniej, aż wreszcie nie przychodzą żadne. A szkoda, bo w sumie, to bardzo fajna tradycja. Napisać kilka miłych słów do osoby, której życzy się szczerze wszystkiego najlepszego i pomimo, że może w ciągu roku nie jesteśmy w bliskich kontaktach i nie mamy dla siebie za wiele czasu, jednak się o niej myśli. Teraz tradycyjna poczta umiera na rzecz SMSów czy maili. Owszem, jest to bardzo wygodne i szybkie dostarczenie informacji, ale chyba nie ma w sobie takiego klimatu, jak otwarcie skrzynki pocztowej, wzięcie do ręki kartki i przeczytanie tych kilku miłych słów: “Wszystkiego najlepszego!” Aż pisząc ten post nabrałam ochoty, by wysłać kilka kartek bożonarodzeniowych.

Mam nadzieję, że i Ty pamiętasz czasy, kiedy odbieraliśmy tradycyjną pocztę i cała rodzina cieszyła się z kartek pocztowych. W związku z tym, że bardzo bym chciała wrócić do tej tradycji, postanowiłam zaprojektować sobie własne kartki świąteczne. To jeszcze bardziej tworzy ich wyjątkowy klimat. No i jak zawsze nie byłabym sobą, gdybym nie wrzuciła ich tu, na blog, byś i Ty mogła/mógł z nich skorzystać. Idąc dziś do pracy, czy wracając do domu, wstąp na pocztę i wyślij kartkę. Zobaczysz ile to Ci przyniesie radości.

>>> pobierz kartki bożonarodzeniowe <<<

Informacje techniczne:

  • kartki bożonarodzeniowe przystosowane są do druku w formacie A4,
  • jedna kartka to format A5,
  • polecam druk na grubym papierze – jeśli takiego nie masz, idź do drukarni – koszt druku wyniesie maksymalnie 5 zł
  • kartki bożnonarodzeniowe stworzone są do darmowego pobierania,
  • pamiętajcie, by przed drukowaniem, ustawić najwyższą jakość druku na swoim sprzęcie,
  • kartki stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie ich używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu (@tomitobi_com)

Jeżeli wpis Wam się podoba, udostępnijcie go dalej! 

Jeśli szukacie innych wpisów z grafiką do darmowego pobrania, odsyłam Was do działu GRAFIKA.
Znajdziecie tam m.in. etykietki świąteczne, listy prezentowe, czy inne plannery ułatwiające organizację czasu.

Jeśli będziecie korzystać z moich kartek bożonarodzeniowych,
oznaczajcie mnie na Instagramie (@tomitobi_com)
I niech magia świąt będzie z Wami! ;)

Leave a Reply