Nie ma co ukrywać, my rodzice, którzy chcemy spełniać nawet najskrytsze dziecięce marzenia, mamy przekichane. Bo nadchodzi taki dzień, kiedy nasz maluch chce co roku inne urodzinowe przyjęcie tematyczne. Jedne są łatwe do zorganizowania, bo gadżetów dokoła mnóstwo, a inne przyprawiają o zawrót głowy. Ja tak początkowo miałam z tematyką kosmosu. Ale im bardziej w ten temat brnęłam, tym widziałam więcej światełek pomocniczych. I nieskromnie powiem, że tegoroczna imprezka wyszła chyba najlepiej z tych, które robiliśmy.

Czego potrzeba do zorganizowania kosmicznego przyjęcia?

  • GIRLANDY
  • BALONY
  • SZABLONY, KTÓRE MOŻNA POWIESIĆ POD SUFITEM
  • TEMATYCZNE KUBECZKI I TALERZYKI
  • SERWETKI
  • TORT!

A co w tym wszystkim jest najlepsze? Że to wszystko możecie dostać w różnych sklepach. Musicie pamiętać, by jednak zabrać się za tego typu poszukiwania znacznie wcześniej. I tak, jak choćby wyprawa do sklepu typu Flying Tiger, to kwestia godziny, tak zakupy internetowe potrzebują czasu na wysyłkę i dostarczenie paczki. O torcie również pomyślcie znacznie wcześniej. Conajmniej miesiąc na przód. Jeśli zależy Wam na wyrobie od znanego cukiernika, nawet i kilka miesięcy wcześniej iść i pogadać nie zaszkodzi.

A jak to wszystko zorganizować za małe pieniądze?

W dobie internetu, kiedy ogranicza nas w zasadzie ilość kolorowego i czarnego tuszu w drukarce, możliwości są niesamowite. Wystarczy czasem odpalić wyszukiwarkę Google, wpisać odpowiednie hasła, typu: księżyc, gwiazdy, planety, kometa, kosmos i z całą pewnością ilość fajnych obrazków przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Pobierzcie kilka obrazków, wydrukujcie, wytnijcie i zróbcie z nich kolorowe girlandy! Zobaczcie, jak fajnie wygląda to na zdjęciach wyżej.
Podobnie zróbcie z elementami podwieszanymi pod sufit. Da to efekt unoszących się nad stołem planet czy rakiet.

Gdzie kupić tort na kosmiczne przyjęcie?

Wyjść macie kilka i znów ogranicza Was budżet.

  1. PROFESJONALNA CUKIERNIA – tu ceny są czasem kosmiczne, ale tego typu imprezki są raz w roku, więc czasem warto zaufać zawodowcom.
  2. MAŁE CUKIERNIE Z PASJĄ – tu ceny pewnie będą mniejsze. Bądźcie przygotowani, że cukiernicy specjalizujący się w robieniu tematycznych tortów, mogą mieć spore obłożenie w terminarzu, więc tu warto iść na konsultację znacznie wcześniej.
  3. SAMODZIELNA PRACA – zrobienie tortu jest proste! Biszkopt możecie upiec sami, jeśli potraficie, albo kupić gotowe podkłady. Do tego kupujecie owoce lub dżem, krem do tortów i chwilo trwaj. Znów ogranicza Was wyobraźnia.

My w tym roku postanowiliśmy zaufać Justynie z Mamulkaa. To, co ta dziewczyna robi z ciasta, przechodzi wszelkie wyobrażenie! Naszym zadaniem było jedynie wybranie tematyki i smaku tortu. Justyna trafiła idealnie w nasz gust! A do tego wszystkie elementy tortu były jadalne! Niesamowita radość jaka towarzyszyła zjadaniu planet – bezcenna!

Już odbierając ten kosmiczny tort powiedziałam jej, że to na pewno nie będzie ostatnia nasza współpraca, bo jej wyroby wymiatają. Kibicuję jej z całych sił i polecam z czystym sumieniem. Nawet Wam tort Justyna przywiezie do domu! Pełna profeska!!!! Dziewczyno pnij się w górę! Rozwijaj, czekam na info o twojej cukierni!

Sami widzicie, że zorganizowanie takiego przyjęcia to tak naprawdę nic trudnego. A jakże szczęśliwe jest potem dziecko, kiedy na jego oczach powstaje w mieszkaniu mały wszechświat, którym tak się interesuje. A jak jeszcze trochę zaangażujecie swoje pociechy do pomocy przy organizacji przyjęcia, to tym bardziej będzie to dzień godny zapamiętania! U nas póki co ta imprezka była chyba najlepsza z dotychczasowych.

Pamiętajcie, że jeśli sami macie ochotę na ogranizację tego typu przyjęcia, to specjalnie dla Was, w dziale DOM / INSPIRACJE czekają na Was nie tylko pomysły, jak takie przyjęcie może dodatkowo wyglądać, ale też etykietki do muffinek, czy na tort (Wasza inwencja gdzie je wykorzystacie), które sobie możecie za darmo pobrać i wydrukować.

Leave a Reply