Święta już niedługo. Wszędzie – czy to w telewizji śniadaniowej, czy gazetach – trąbią o podwyżkach cen, a my dalej wydajemy hulaszczo pieniążki jeden za drugim, łapiąc się z miesiąca na miesiąc za głowę, dlaczego tak niewiele udało nam się zaoszczędzić. Ja mam idealny przepis na to, jak nie wydawać pieniędzy na głupoty!

W czym tkwi problem?

I ten przepis sprawdza się świetnie nie tylko w święta. Faktem jest, że święta Bożego Narodzenia mają w sobie takie coś, że chcemy, by wypadły każdego roku wręcz idealnie. A to niestety wiąże się z tym, że wydajemy na święta coraz więcej pieniędzy. Widzimy dokoła obrazki jak z okładek gazet. Sklepy kuszą promocjami na dekoracje, co tylko niepotrzebnie nas nakręca. Wystrojone mieszkanie od wycieraczki przed drzwiami, po okna na balkonie. Wszędzie klimatyczne światełka, uśmiechnięte mikołaje na szafkach, złote renifery, łańcuchy i girlandy. Oczopląs murowany. Do tego słoiki z pierniczkami (perfekcyjnie udekorowanymi białym lukrem), dwanaście potraw (ułożonymi niczym ze zdjęć z książki kucharskiej), i prezentów góra – wyższa, niż bogato udekorowana choinka. Obowiązkowo co roku w innym kolorze! Hola hola! Przystopuj i zapytaj sama siebie – czy tego wszystkiego potrzebujesz? Czy te elementy są OBOWIĄZKOWE? Czy MUSISZ je mieć, by czuć magię świąt?

Problem w dzisiejszych czasach tkwi w tym, że sami nakręcamy się na wydawanie pieniędzy. Bo chcemy mieć tak, jak inni, a nawet lepiej. I gdy podliczamy wydane pieniądze, okazuje się, że z roku na rok wydajemy więcej i więcej. A ja znam super prosty przepis na to, by jednak wydać stówkę, czy dwie mniej, choćby na samo jedzenie ;)

Jak nie wydawać pieniędzy na głupoty?

Zasada jest prosta i powtarzam ją na tym blogu przy każdej okazji – MYŚL i PLANUJ! Pierwszym krokiem do NIE wydawania pieniędzy na głupoty jest porządny rachunek sumienia.

Przepis jak nie wydawać pieniędzy na głupoty już masz. A teraz specjalnie dla Ciebie coś, co ułatwi Ci to planowanie – Świąteczny Planner 2019, który pobierzesz sobie ode mnie za darmo. Widzisz, jakie to proste?

W plannerze znajdziesz:

  • kartkę kalendarzową na cały grudzień
  • tygodniowe plannery na grudzień
  • listy zakupów
  • listy porządków
  • listy gości
  • listy prezentów
  • przepiśnik
  • miejsce na własne notatki

Nie pozostaje mi więc nic innego, jak trzymać kciuki za Twoje planowanie!

>>> POBIERZ PLANNER <<<

Leave a Reply