Instagram – jedno z tych social mediów, które zaczynają coraz bardziej się liczyć w internecie. Początkowo aplikacja ze zdjęciami, dziś kopalnia inspirujących fotek. Kiedyś obserwowałam tylko profile znajomych, jednak z każdym późniejszym dniem i każdą chwilą, którą spędzałam na przeszukiwaniu tej aplikacji, odkrywałam coraz to ciekawsze konta. A od kiedy interesuję się bullet journalingiem i sama umieszczam zdjęcia w tej tematyce, odkryłam absolutnie niesamowite konta, z których można czerpać masę inspiracji.

Skąd brać pomysły na bujo?

Muszę przyznać, że kiedy zaczynałam swoją przygodę z bullet journal, nie miałam absolutnie żadnego pomysłu na swój notatnik. Najpierw postanowiłam, że popróbuję pisać w zwykłym zeszycie, jednak widząc te wszystkie internetowe, pięknie zdobione bujo, ciągnęło mnie do zrobienia w końcu własnego w odpowiedniej oprawie. Kupiłam pospiesznie Leuchtturm1917 i bez jakiegokolwiek przygotowania i planowania, zaczęłam w nim rysować. Z biegiem czasu wiem, że gdybym nie była taka w gorącej wodzie kąpana i spokojnie zaplanowała wygląd swojego bujo, prezentowałby się on zupełnie inaczej. Pomimo tego, że do końca obecnego zeszytu mam jeszcze bardzo dużo kartek, wiem dobrze, jak będzie wyglądała kolejna odsłona bujo 2018.

A skąd to wiem?

Po pierwsze: Przeszukuję bardzo dużo stron internetowych ze zdjęciami innych bujoholików. Tak, jak wspomniałam już Wam przy okazji postu o tym, jak ładnie pisać w bullet journalmoim niezastąpionym źródłem inspiracji jest Pinterest. Jestem jego zagorzałą fanką i polecam go wszystkim tym, którzy czują, że jego kreatywność poszła w las. Ostrzegam, ta strona wciąga!

Po drugie: Instagram. Tak, dobrze czytacie. Ta aplikacja to kopalnia pomysłów i profili, na których możemy znaleźć niesamowite zdjęcia bullet journal i zaczerpnąć trochę pomysłów dla siebie. Z resztą sami się przekonajcie. Dziś śmiem twierdzić, że profili o tej tematyce śledzę więcej, niż jakichkolwiek innych, bo codziennie (nie żartuję!) trafiam na osobę, która mnie inspiruje.

W każdy profil możecie z łatwością przejść klikając w obrazki ze screenami.
Kolejność przedstawianych profili jest absolutnie przypadkowa.

JOURNALISPIRATION

STUDYWITHINSPO

FOCUSIGN

BLANKAPLANS

STUDYLUSTRE

PUREPLANNING_BYMJ

BULLETBYJULIA

PAROKSETYNKA

Każda z tych osób moim zdaniem tworzy coś absolutnie niesamowitego w swoim bullet journal. Jedni są minimalistami, drudzy tworzą kolorowe arcydzieła. Co jeden profil to ładniejszy, prawda? Sama nie wiem, który z nich jest moim ulubionym.

Pamiętajcie jednak, że bullet journal wcale nie musi wyglądać perfekcyjnie. On ma służyć Wam i być taki, jaki Wy chcecie. Nie kopiujcie kropka w kropkę czyiś pomysłów, bo to, co jest dobre dla jednych, może wcale nie być takie użyteczne dla Was.

Podglądajcie, łapcie pomysły, ale  dostosowujcie wszystko pod siebie.
Obojętnie, czy macie zdolności plastyczne, czy też nie, i tak Wasze bujo będzie najładniejsze. Praktyka czyni mistrza!

______________________________________________________________________________

Z wielką chęcią również przejrzę konta, które wy obserwujecie.
Z kogo czerpiecie inspiracje? Kogo śledzicie namiętnie?

7 komentarzy

  1. Bożena Jędral Reply

    Tak właśnie jest na początku, Najpierw obserwacja kont znajomych, a potem odkrywa się konta które pasują do upodobań :)

  2. Agnieszka Jarosz Reply

    fajnie wrócić do takiego zeszytu po latach

  3. ciekawe ja pierwszy raz słyszę o czymś takim ciekawe ale nadal nie wiem o co chodzi :ppoza tym że coś sie pisze i rysuje w notatkinku

  4. Rodzice & Dzieci Reply

    Ciekawe i wygląda jak taki pamiętnik w wersji nowoczesnej :)

Leave a Reply

%d bloggers like this: